علت کم نور شدن صفحه تلویزیون ال جی، سامسونگ و سونی

علت تار شدن صفحه تلویزیون ال جی، سامسونگ و سونی

0

کم نور شدن صفحه تلویزیون یکی از خرابی های متداول بین تلویزیون ها است که در این پست به علت کم نور شدن تصویر در تلویزیون و راه های پیشگیری از این ایراد و همچنین راه حل آن پرداخته ایم

 

کم نور شدن لامپ تصویر تلوزیزون

 

کم نور شدن لامپ تصویر تلویزیون مشکلی است بیشتر برای کاربران پرمصرف. که معمولا روزی چندین ساعت در طول روز از آن استفاده میکنند، پیش می آید.

شاید این سوال برای شما ایجاد شود که استفاده زیاد از تلویزیون به مرور زمان باعث افت کیفیت آن میشود؟

در زمینه کم نور شدن صفحه تلویزیون باید بگوییم که این مشکل به مرور، در تلویزیون ها بروز پیدا میکند. فرقی هم ندارد تلویزیون LCD ،LED باشد یا پلاسما در تمامی مدل ها تلویزیون عملکرد فسفر به کار رفته در لامپ ها به مرور زمان کاهش میابد.

که این امر باعث میشود که تلویزیون نور کمتری تولید کند. اما ترفند های نیز وجود دارد که میتوانید با دانستن و اجرا کردن آنها باعث افزایش عمر تصویر تلویزیون خود شوید.

 

برطرف کردن کم نور شدن تصویر تلویزیون

 

تنظیمات روشنایی

 

اگر تلویزیون شما دچار این ایراد شد اولین کاری که انجام میدهید، تنظیمات مربوط به روشنایی دستگاه خود را چک کنید.

در قسمتی که مربوط به روشنایی و سیاهی رنگ تلویزیون است را تنظیم کنید اگر رنگ سیاه را افزایش دهید تصویر واضح نمایش داده نمیشود، و جزئیات تصویر کاهش پیدا میکند. اگر روشنایی را زیاد کنید عمق رنگ سیاه از بین میرود و به خاکستری تبدیل میشود،  پس تنظیمات را در حد نرمال قرار دهید.

 

 

بررسی تنظیمات بک لایت

 

عامل اصلی که باعث نمایش تصاویر میشود. بک لایت یا همان نور پس زمینه است. در بعضی از تلویزیون ها تنظیماتی برای بک لایت وجود دارد.

اگر تصاویر تلویزیون به صورتی بود که رنگ ها قابل تشخیص نبودند. برای برطرف کردن این ایراد تنظیمات  بک لایت را بررسی کنید این نکته را نیز مد نظر قرار دهید، که روشنایی محیط با نور بک لایت رابطه مستقیم دارد.

به این صورت که محیط های روشن اگر تصویر درستی بخواهید داشته باشید باید بک لایت نور بیشتری داشته باشد و در مکان های تاریک برعکس ولی به طور کلی تنظیم نور بک لایت سلیقه ای است و هرکس ممکن است به نوعی آن را تنظیم کند

 

 

تنظیم کنتراست تلویزیون

 

نسبت کنتراست پارامتری است، که تفاوت بین بیشترین میزان روشنایی رنگ سفید و کمترین روشنایی بین رنگ سیاه تصاویر بوسیله آن مشخص میشود کنتراست تصاویر هرچه بیشتر باشد کیفیت تصاویر تلویزیون بهتر میشود، به طور کلی کنتراست یک معیار است.

برای دیدن رنگ واقعی تصاویر است ممکن است به هر دلیلی میزان کنتراست در تلویزیون خود را کاهش داده باشید، یا بچه ای به تنظیمات دست زده باشد و نور تصویر تلویزیون شما کم شده باشد.

 

 

بررسی سالم بودن کابل های تلویزیون

 

کابل های که به دستگاه خود متصل میکنید. بسیار مهم است، با کیفیت باشد ممکن است تلویزیون ایراد خاصی نداشته باشد اما به دلیل استفاده از کابل های نامرغوب عملکرد تلویزیون دچار اخلال گردد.

 

 

مراقبت های برای جلوگیری از کم شدن نور تصویر تلویزیون

 

کم نور شدن تلویزیون همانگونه که در بالا نیز اشاره کردیم امری اجتناب ناپذیر است.

ولی میتوان با رعایت نکاتی باعث افزایش عمر مفید تلویزیون شد برای افزایش عمر مفید تلویزیون بهتر است، تلویزیون  را مدت زیادی روشن نگذارید حتی بعضی افراد عادت کرده اند به اینکه بدون هدف خواصی و مشاهده تلویزیون آن را روشن میگذارند که این امر باعث آسیب به تلویزیون میشود.

همچنین نگه داشتن یک تصویر در روی تلویزیون باعث کم نور شدن صفحه تلویزیون میشود.

 

 

 

علت کم نور شدن صفحه تلویزیون سامسونگ

 

کاهش نور صفحه تلویزیون سامسونگ یک مشکل رایج است که ممکن است، باعث ناراحتی شما شود. این خرابی میتواند علل متفاوتی داشته باشد و تفاوتی هم در نوع تلویزیون که ال سی دی باشد ال ای دی باشد یا پلاسما ندارد.

کم نور شدن صفحه تلویزیون سامسونگ به این معنی است که دستگله شما با گذشت زمان همان میزان انرژی را دریافت میکند اما نور کمتری به نسبت قبل تولید میکند

میتوانید با افزایش کنتراست در قسمت تنظیمات تصاویر واضح تر و روشن تری را مشاهده کنید.

 

 

علت کم نور شدن صفحه تلویزیون ال جی

 

مهم ترین علت تعمیرات در تلویزیون های ال جی مربوط به کم نور شدن نور صفحه تلویزیون ال جی است.

روند ایجاد کم نور شدن تصویر تلویزیون ال جی به این صورت است که درون لامپ های تلویزیون فسفر وجود دارد و با گذشت زمان عملکرد فسفر کاهش میابد که باعث میشود نور کم شود و تصاویر را با کیفیت قبل نبینید.

 

 

 علت کم نور شدن صفحه تلویزیون سونی

 

کم نور شدن صفحه تلویزیون سونی هم مثل ال جی و سامسونگ تقریبا همین دلایل که ذکر کردیم است. برای رفع این ایراد میتوانید به دفترچه راهنمایی تلویزیون خود مراجعه کنید.

ممکن است تنظیمات تلویزیون شما دچار مشکل شده باشد یا اگر دستگاهی را به کنسول بازی یا سایر دستگاه ها وصل کردید و نور تصویر کم شد تنظیمات آن دستگاه را نیز چک کنید.

 

 

در صورت نیاز به تکنسین های تعمیرات جهت رفع مشکل کم نور شدن صفحه تلویزیون ال جی، سامسونگ یا سونی با پشتیبان های تی وی تعمیرگاه تماس بگیرید.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.