علت چشمک زدن چراغ تلویزیون سامسونگ، ال جی و سونی

دلایل چشمک زدن تلویزیون های ال جی، سامسونگ و سونی

0

 

چشمک زدن چراغ تلویزیون به صورت های مختلفی دیده میشود. که هرکدام دارای دلایل مختلفی است که بعضا ممکن است، در خانه بوسیله خودتان قابل برطرف شدن باشد. با خواندن این مقاله با انواع مدل های چشمک زدن چراغ تلویزیون علت هرکدام، و روش برطرف کردن آن آشنا میشوید. بعد از خواندن این مقاله یا خودتان میتوانید مشکل تلویزیون را برطرف کنید، یا با شناختی که پیدا میکنید در دام تعمیرکاران سودجو نمی افتید.

 

دلیل چشمک زدن تلویزیون

اصلی ترین دلیل چشمک زدن تلویزیون، خرابی پاور تلویزیون یا مین برد تلویزیون است. در تمامی برند های ال جی سامسونگ سونی این ایراد شایع است؛ که در بعضی موارد ایراد به شکل متفاوتی بروز پیدا میکند، که در ادامه به تمامی برند ها میپردازیم.

 

حالت های مختلف چشمک زدن چراغ جلوی تلویزیون ال جی و سامسونگ

 

حالت اول : روشن نشدن دکمه پاور.

حالت دوم: چراغ پاور به صورت پیوسته قرمز است، اما تلویزیون روشن نمیشود.

حالت سوم: چراغ پاور 3 بار چشمک میزند.

حالت چهارم : وقتی تلویزیون را روشن میکنید، چراغ پاور چشمک میزند.

حالت پنجم : چراغ پاور به صورت ممتد چشمک میزند.

هرکدام از این موارد ممکن است دلیل خاصی داسته باشد.

 

دلیل چشمک زدن چراغ جلوی تلویزیون ال جی و سامسونگ زمان روشن کردن

چشمک زدن چراغ تلویزیون زمانی که تلویزیون را روشن میکنید، طبیعی است و در این حالت تلویزیون شما به صورت نرمال کار میکند.

اما اگر زمانی که تلویزیون خود را روشن میکنید شاهد چشمک زدن چراغ تلویزیون ال جی یا سامسونگ خود نبودید این را به عنوان یک زنگ خطر بدانید در این حالت معمولا برد اصلی تلویزیون  مشکل دارد.

 

چراغ تلویزیون ال جی یا سامسونگ همیشه قرمز، اما تلویزیون روشنم نمیشود 

اگر تلویزیون شما به برق وصل است، و چراغ پاور ان روشن است، این امری طبیعی است ولی اگر هرچه تلاش میکنید تلویزیون روشن نمیشود موارد زیر را انجام دهید.

ابتدا تلویزیون را از برق بکشید و مجدد به برق بزنید، چنانچه باز هم روشن نشد تلویزیون را به مدت 24 ساعت از برق بکشید، سپس مجدد امتحان کنید.

 

میتواند مشکل روشن نشدن تلویزیوم به دلیل خرابی ریموت کنترل باشد، باطری کنترل را بررسی کنید باطری را در بیاورید، و سعی کنید تلویزیون را با دکمه پاور روی تلویزیون روشن کنید. اگر با این روش تلویزیون روشن شود، باید ریموت خود را تست کنید، تا مطمئن شوید که مشکل از کنترل است یا سنسور تلویزیون.

اگر تلویزیون شما با استفاده از دکمه پاور هم روشن نشد بهتر است از یک تکنسین در زمینه تعمیرات تلویزیون مشاوره بگیرید.

 

دلیل 3 مرتبه چشمک زدن چراغ تلویزیون ال جی و سامسونگ

اگر تلویزیون شما سه مرتبه چشمک میزند سپس خاموش میشود تلویزیون دارای یک مشکل فنی است. که این مشکل میتواند دلایل مختلفی مثل برد پاور و قطعات آن، کابل ها و اتصالات، پنل تلویزیون یا…. باشد.

در این موارد لازم است که حتما از یک متخصص در زمینه تعمیرات تلویزیون کمک بگیرید.

 

 

علت اینکه چراغ پاور تلویزیون  خاموش است

بدون اینکه از کنترل استفاده کنید هر دکمه ای فرقی نمیکند، بجز دکمه پاور را فشار دهید؛ اگر زمانی که دکمه را فشار میدهید چیزی روی تلویزیون شما افتاد مشخص میشود تلویزیون شما روشن است.

تلویزیون را 30 ثانیه از برق بکشید و مجدد به پریز برق وصل کنید.

درصورت روشن شدن چراغ پاور (چشمک بزند و چشمک نزند) مشخص میشود، که تلویزیون در دریافت برق مشکلی ندارد، و خروجی اصلی یا همان محافظ اشکال دارد. اگر باز تلویزیون روشن نشد، اما چراغ آن روشن است به دنبال ایراد در قسمت چراغ تلویزیون ال جی و سامسونگ همیشه قرمز است ولی تلویزیون شما روشن نمیشود بگردید، اگر باز نتیجه ای نگرفتید میتوانید از یک متخصص کمک بگیرید.

 

 

دلیل چشمک زدن چراغ تلویزیون سامسونگ یا ال جی به صورت مدام

یکی از دلایل چشمک زدن تلویزیون میتواند، از محافظ برق باشد. اگر محافظ شما فرسوده شده باشد، نمیتواند ولتاژمورد نیاز تلویزیون را تامین کند و تلویزیون چشمک خواهد زد.  اما این تنها دلیل نیست، شاید ایراد از برد اصلی پاور باشد یا قسمت های دیگر مشکل داشته باشد.

بعد از مشاهده اینکه تلویزیون شما چشمک میزند، ابتدا محافظ را بررسی کنید، اگر مشکل از محافظ نبود با یک متخصص مشورت کنید تا شما را راهنمایی کند.

 

علت چشمک زدن چراغ تلویزیون سونی

چشمک زدن تلویزیون سونی نشانه خرابی در یک قسمت از تلویزیون است.  در اکثر مواقع علت چشمک زدن چراغ تلویزیون سونی یک مشکل فنی است. و باید آن توسط یک متخصص بررسی و تعمیر گردد.

در تلویزیون های سونی یک سیستم عیب یابی وجود دارد، این سیستم با استفاده از چراغ پاور و چشمک زدن چراغ پاور خطا ها را به شما اعلام میکند.

 

برای مثال: اگر تلویزیون شما سه بار چشمک بزند چند ثانیه مکث کند،  باز سه بار چشمک بزند، این نشان دهنده این است که برد اصلی یا برد پاور تلویزیون مشکل دارد.

 

اگر چراغ تلویزیون سونی شما چشمک میزند، روش های زیر را استفاده کنید. اگر باز هم مشکل مرتفع نشد، بررسی کنید و ببینید چراغ تلویزیون چند بار چشمک میزند، از یک تکنسین کمک بگیرید.

 

برطرف کردن مشکل چشمک زدن تلویزیون

 

خاموش روشن کردن تلویزیون

تلویزیون را خاموش کنید اگر تلویزیون با استفاده از ریموت و دکمه پاور روی تلویزیون خاموش نمیشود، آن را از برق بکشید. (تلویزیون های پروجکشن سونی را 3 دقیقه و تلویزیون های معمولی را یک دقیقه )و دوباره به برق وصل کنید و تلویزیون را روشن کنید.

 

نکته : اگر تلویزیون محافظ دارد، آن را از محافظ بکشید،  مستقیم به پریز برق وصل کنید؛ اگر بعد از اینکار مشکل حل شد؛ متوجه میشوید ایراد از تلویزیون نیست، محافظ خراب است.

تلویزیون های پروجکشن قبل از روشن شدن لازم است که تلویزیون خنک شود و باید چند دقیقه صبر کنید.

 

تمیز کردن منافذ و دریچه های تلویزیون

هوا باید در اطراف تلویزیون گردش داشته باشد. به همین دلیل لازم است که منافذ و دریچه ها تمیز شود.

 

ریست کردن تلویزیون

تلویزیون را خاموش کرده، و تمام دستگاه های که به تلویزیون وصل است را جدا و تلویزیون را روشن کنید.

اگر چراغ دیگر چشمک نزد ممکن مشکل از دستگاه های که به تلویزیون متصل کردید باشد.

ولی اگر باز هم تلویزیون چشمک میزند، مرحله بعد را انجام دهید.

 

به روز رسانی نرم افزار تلویزیون

تلویزیون اگر متصل به اینترنت است دکمه Home یا Menu را بزنید، وارد تنظیمات تلویزیون شوید در این قسمت software update  را انتخاب کنید تا تلویزیون به روز شود.

اگر تلویزیون شما قابلیت اتصال به اینترنت را دارد دستگاه را در حالت به روز رسانی خودکار قرار دهید. مطمئن شوید، که به روزرسانی تلویزیون فعال است.

تلویزیون های قدیمی این تنظیمات را ندارد، یا به طور کلی امکان به روز رسانی آن وجود ندارد.

 

سایر موارد برای بررسی بعضی تلویزیون های خاص سونی

در بعضی تلویزیون های سونی، یک مدیا باکس و نمایشگر جدا است. که در این تلویزیون ها کابلی بین مدیا باکس و نمایشگر وجود دارد که باید از اتصال درست آن اطمینان حاصل کنید.

در تلویزیون های پروجکشن درپوش یا درب لامپ را ببندید و مطمئن شوید محکم است.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.