علت چشمک زدن چراغ تلویزیون سامسونگ، ال جی و سونی

دلایل چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون های ال جی، سامسونگ و سونی

8

 

چشمک زدن چراغ تلویزیون به صورت های مختلفی دیده میشود. که هرکدام دارای دلایل مختلفی است که بعضا ممکن است، در خانه بوسیله خودتان قابل برطرف شدن باشد. با خواندن این مقاله جواب سوالاتی از قبیل: علت چشمک زدن و روشن نشدن تلویزیون در برند های مختلف(سامسونگ، سونی، ال جی) را متوجه میشوید و حتی ممکن است، بتوانید ایراد را خودتان در منزل برطرف کنید.

همچنین خواندن این مقاله به شما کمک میکند که افراد سودجو نتوانند سر شما کلاه بگذارند

 

دلیل چشمک زدن تلویزیون

 

اصلی ترین دلیل چشمک زدن تلویزیون، خرابی پاور تلویزیون یا مین برد تلویزیون است. در تمامی برند های ال جی سامسونگ سونی این ایراد شایع است؛ که در بعضی موارد ایراد به شکل متفاوتی بروز پیدا میکند، که در ادامه به تمامی برند ها میپردازیم.

 

حالت های مختلف چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون ال جی و سامسونگ

 

حالت اول : چراغ پاور روشن نمگردد.

حالت دوم: چراغ پاور به صورت پیوسته قرمز است، اما تلویزیون روشن نمیشود.

حالت سوم: چراغ پاور 3 بار چشمک میزند.

حالت چهارم : وقتی تلویزیون را روشن میکنید، چراغ پاور چشمک میزند.

حالت پنجم : چراغ پاور به صورت ممتد چشمک میزند.

هرکدام از این موارد ممکن است دلیل خاصی داسته باشد.

 

دلیل چشمک زدن چراغ جلوی تلویزیون ال جی و سامسونگ زمان روشن کردن

چشمک زدن چراغ تلویزیون زمانی که تلویزیون را روشن میکنید، طبیعی است و در این حالت تلویزیون شما به صورت نرمال کار میکند.

اما اگر زمانی که تلویزیون خود را روشن میکنید شاهد چشمک زدن چراغ تلویزیون ال جی یا سامسونگ خود نبودید این را به عنوان یک زنگ خطر بدانید در این حالت معمولا برد اصلی تلویزیون  مشکل دارد.

 

چراغ تلویزیون ال جی یا سامسونگ همیشه قرمز، اما تلویزیون روشن نمیگردد

روشن بودن چراغ پاور تلویزیون زمانی که به برق متصل است در تمامی برند های سامسونگ،ال جی و سونی طبیعی است اما اگر هرچه تلاش میکنید تلویزیون روشن نمیگردد، موارد زیر را امتحان کنید بلکه ایراد برطرف گردد.

 1. تلویزیون را از برق بکشید.
 2. مجدد به برق بزنید، اگر باز روشن نشد به مرحله بعد بروید.
 3. اگر بعد از مرحله 2 باز هم تلویزیون روشن نشد 24 ساعت تلویزیون را به برق نزنید بعد 24 ساعت دوباره امتحان کنید

 

میتواند مشکل روشن نشدن تلویزیوم به دلیل خرابی ریموت کنترل باشد، باطری کنترل را بررسی کنید باطری را در بیاورید، و سعی کنید تلویزیون را با دکمه پاور روی تلویزیون روشن کنید. اگر با این روش تلویزیون روشن شود، باید ریموت خود را تست کنید، تا مطمئن شوید که مشکل از کنترل است یا سنسور تلویزیون.

اگر تلویزیون شما با استفاده از دکمه پاور هم روشن نشد بهتر است از یک تکنسین در زمینه تعمیرات تلویزیون مشاوره بگیرید.

چرا

دلیل 3 مرتبه چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون ال جی و سامسونگ

اگر تلویزیون شما سه مرتبه چشمک میزند سپس خاموش میشود تلویزیون دارای یک مشکل فنی است. که این مشکل میتواند دلایل مختلفی مثل برد پاور و قطعات آن، کابل ها و اتصالات، پنل تلویزیون یا…. باشد.

در این موارد لازم است که حتما از یک متخصص در زمینه تعمیرات تلویزیون کمک بگیرید.

 

 

علت اینکه چراغ پاور تلویزیون  خاموش است

بدون اینکه از کنترل استفاده کنید هر دکمه ای فرقی نمیکند، بجز دکمه پاور را فشار دهید؛ اگر زمانی که دکمه را فشار میدهید چیزی روی تلویزیون شما افتاد مشخص میشود تلویزیون شما روشن است.

تلویزیون را 30 ثانیه از برق بکشید و مجدد به پریز برق وصل کنید.

درصورت روشن شدن چراغ پاور (چشمک بزند و چشمک نزند) مشخص میشود، که تلویزیون در دریافت برق مشکلی ندارد، و خروجی اصلی یا همان محافظ اشکال دارد. اگر باز تلویزیون روشن نشد، اما چراغ آن روشن است به دنبال ایراد در قسمت چراغ تلویزیون ال جی و سامسونگ همیشه قرمز است ولی تلویزیون شما روشن نمیشود بگردید، اگر باز نتیجه ای نگرفتید میتوانید از یک متخصص کمک بگیرید.

 

 

دلیل چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون سامسونگ یا ال جی به صورت مدام

یکی از دلایل چشمک زدن تلویزیون میتواند، از محافظ برق باشد. اگر محافظ شما فرسوده شده باشد، نمیتواند ولتاژمورد نیاز تلویزیون را تامین کند و تلویزیون چشمک خواهد زد.  اما این تنها دلیل نیست، شاید ایراد از برد اصلی پاور باشد یا قسمت های دیگر مشکل داشته باشد.

بعد از مشاهده اینکه تلویزیون شما چشمک میزند، ابتدا محافظ را بررسی کنید، اگر مشکل از محافظ نبود با یک متخصص مشورت کنید تا شما را راهنمایی کند.

 

علت چشمک زدن چراغ تلویزیون سونی

چشمک زدن تلویزیون سونی نشانه خرابی در یک قسمت از تلویزیون است.  در اکثر مواقع علت چشمک زدن چراغ تلویزیون سونی یک مشکل فنی است. و باید آن توسط یک متخصص بررسی و تعمیر گردد.

در تلویزیون های سونی یک سیستم عیب یابی وجود دارد، این سیستم با استفاده از چراغ پاور و چشمک زدن چراغ پاور خطا ها را به شما اعلام میکند.

 

برای مثال: اگر تلویزیون شما سه بار چشمک بزند چند ثانیه مکث کند،  باز سه بار چشمک بزند، این نشان دهنده این است که برد اصلی یا برد پاور تلویزیون مشکل دارد.

 

اگر چراغ تلویزیون سونی شما چشمک میزند، روش های زیر را استفاده کنید. اگر باز هم مشکل مرتفع نشد، بررسی کنید و ببینید چراغ تلویزیون چند بار چشمک میزند، از یک تکنسین کمک بگیرید.

 

برطرف کردن مشکل چشمک زدن تلویزیون

 

خاموش روشن کردن تلویزیون

تلویزیون را خاموش کنید اگر تلویزیون با استفاده از ریموت و دکمه پاور روی تلویزیون خاموش نمیشود، آن را از برق بکشید. (تلویزیون های پروجکشن سونی را 3 دقیقه و تلویزیون های معمولی را یک دقیقه )و دوباره به برق وصل کنید و تلویزیون را روشن کنید.

 

نکته : اگر تلویزیون محافظ دارد، آن را از محافظ بکشید،  مستقیم به پریز برق وصل کنید؛ اگر بعد از اینکار مشکل حل شد؛ متوجه میشوید ایراد از تلویزیون نیست، محافظ خراب است.

تلویزیون های پروجکشن قبل از روشن شدن لازم است که تلویزیون خنک شود و باید چند دقیقه صبر کنید.

 

تمیز کردن منافذ و دریچه های تلویزیون

هوا باید در اطراف تلویزیون گردش داشته باشد. به همین دلیل لازم است که منافذ و دریچه ها تمیز شود.

 

ریست کردن تلویزیون

تلویزیون را خاموش کرده، و تمام دستگاه های که به تلویزیون وصل است را جدا و تلویزیون را روشن کنید.

اگر چراغ دیگر چشمک نزد ممکن مشکل از دستگاه های که به تلویزیون متصل کردید باشد.

معمولا اصلی ترین اتصالی که در تلویزیون باعث چشمک زدن و روشن نشدن تلویزیون است کابل های HDMI تلویزیون است اگر در کابل های hdmi یا پورت hdmi تلویزیون شما دچار ایراد است ما محتوایی با عنوان

عیب یابی و تعمیر خرابی پورت کابل HDMI تلویزیون سامسونگ ال جی و سونی که خواند آن کمک میکند بتوانید خرابی پورت hdmi را عیب یابی کنید.

ولی اگر باز هم تلویزیون چشمک میزند، مرحله بعد را انجام دهید.

 

به روز رسانی نرم افزار تلویزیون

تلویزیون اگر متصل به اینترنت است دکمه Home یا Menu را بزنید، وارد تنظیمات تلویزیون شوید در این قسمت software update  را انتخاب کنید تا تلویزیون به روز شود.

اگر تلویزیون شما قابلیت اتصال به اینترنت را دارد دستگاه را در حالت به روز رسانی خودکار قرار دهید. مطمئن شوید، که به روزرسانی تلویزیون فعال است.

تلویزیون های قدیمی این تنظیمات را ندارد، یا به طور کلی امکان به روز رسانی آن وجود ندارد.

 

سایر موارد برای بررسی بعضی تلویزیون های خاص سونی

در بعضی تلویزیون های سونی، یک مدیا باکس و نمایشگر جدا است. که در این تلویزیون ها کابلی بین مدیا باکس و نمایشگر وجود دارد که باید از اتصال درست آن اطمینان حاصل کنید.

در تلویزیون های پروجکشن درپوش یا درب لامپ را ببندید و مطمئن شوید محکم است.

مشکل سخت افزاری  که باعث چشمک زدن چراغ تلویزیون میشود

خرابی برد پاور:

در مواردی که چراغ تلویزیون چشمک میزند و تلویزیون به درستی کار نمیکند، روشن نمیشود و….باید بیشتر به خرابی برد پاور شک کرد.

برد پاور خازن های دارند که کار این خازن ها گرفتن و آزادسازی انرژی الکتریکی است،  آسیب دیدن این خازن باعث ایراداتی که بیان شد میگردد. برای تعمیر آن حتما از یک متخصص استفاده کنید.

 

خرابی LED:

اگر در تلویزیون بک لایت نتواند انرژی الکتریکی را دریافت کند، باعث این ایراد میگردد علت این عدم تامین انرژی بک لایت ایراد در برد یا دیود های تلویزیون است. اگر نمیدانید بک لایت تلویزیون چیست  یا اطلاعاتی در باره تعمیر بک لایت در برند های مختلف میخواهید داشته باشید. با مقاله ای که لینک شده مراجعه کنید.

 

8 نظرات
 1. فاطمه می گوید

  سلام چراغ تلویزوین من چشمک میزنه برند سامسونگ میخواستم ببینم چقدر هزینه تعمیراتش میشه

  1. عرفان نصرالهی می گوید

   سلام روزتون بخیرلطفا با اپراتور های ما تماس بگیرید تا راهنماییتون کنن

 2. hesam می گوید

  ممنون از مطلب خوبتون تشکر میکنم

  1. عرفان نصرالهی می گوید

   خواهش میکنم خوشحالیم که تونسته بهتون کمک کنه

 3. متین می گوید

  سلام خسته نباشید
  چراغ تلویزیون ما چشمک میزنه و روشن نمیشه برند تلویزیون سامسونگ چه پیشنهادی دارید؟

  1. عرفان نصرالهی می گوید

   سلام سلامت باشید
   مشکل چشمک زدن چراغ تلویزیون جز مواردی است که در اکثر مواقع با خواندن این پست با مشکل اشنا خواهید شد اما ممکن است استثنایی هم وجود داشته باشد که برای آن موارد میتوانید با همکاران ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم

 4. ساسانی می گوید

  ممنون چراغ پاور تلویزیون من مشکل داشت تعمیرکار زنگ زدم قیمت پرت داد با خوندن این مقاله جلوی سو استفاده اونا از من گرفت وقتی تعمیرکار متوجه شد اطلاعاتی در این مورد دارم قیمت نصف شد ممنون

  1. عرفان نصرالهی می گوید

   سلام بله متاسفانه بعضی از افراد با سو استفاده از ندونستن کاربران قیمت بالا میدهند البته ناگفته نماند بسیار تکنسین ها هستند که با وجدان هستند و خدمات مطلوب ارائه میدهند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.