علت خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ، ال جی و سونی

خاموش و روشن شدن خود به خودی تلویزیون و چگونگی برطرف کردن آن

0

اگر تلویزیون شما ناگهان خاموش و روشن میشود مخاطب این مقاله شما هستید. چند وقت پیش یکی از همشهریان با مرکز تی وی تعمیرگاه تماس گرفت؛ و مشکل خاموش شدن و باز روشن شدن خود به خودی تلویزیون را مطرح، و با راهنمایی های تکنسین متوجه شدند، که ایراد از تلویزیون نیست. بلکه از گیرنده دیجیتال بود، و بدون هزینه مشکل مرتفع شد.

البته میتواند خاموش شدن خود به خودی تلویزیون دلایل دیگری مثل مشکل منبع تغذیه، تنظیمات تلویزیون، مشکلات فنی و سخت افزاری و…..باشد. با خواندن این پست اطلاعات را در باره این مشکل به دست می آورید؛ تا تعمیرکار نتواند پول اضافی و الکی از شما بگیرد.

 

چرا تلویزیون خود به خود خاموش  روشن میگردد؟

علت های مختلفی میتواندباعث خاموش شدن ناگهانی تلویزویون باشد. که با توجه به مدل تلویزیون نوع برند آن، دلایل مختلفی داشته باشد.

در زیر تعدادی از شایع ترین علت های خاموش شدن ناگهانی تلویزیون را برای شما توضیح داده ایم.

 

  • خرابی مین برد

اگر مین برد تلویزیون شما خراب شود،  تلویزیون به صورت خود به خودی خاموش میگردد. نشانه خرابی مین برد هم به این صورت است که تلویزیون خاموش،  و وقتی میخواهید مجدد با دکمه پاور تلویزیون را روشن کنید. چراغ جلوی تلویزیون چشمک میزند، و تلویزیون روشن نمیگردد.

 

  • فرسودگی در قطعات مین برد

فرسودگی در مین برد، میتواند عامل دیگری برای خاموشی ناگهانی تلویزیون باشد، این مشکل زمانی که تلویزیون به مدت طولانی روشن باشد بروز میکند.

به همین دلیل که بهتر است اگر از تلویزیون استفاده نمیکنید برق آن را به صورت کامل قطع کنید. تا عمر مفید دستگاه افزایش، و مین برد دیرتر خراب گردد.

 

  • کابل “HDMI” نامرغوب

با استفاده از کابل های HDMI  نامرغوب برای وصل کردن سایر دستگاه ها به تلویزیون خود باعث اتصالی دستگاه و خرابی گردد. حتما به منظور متصل کردن سایر دستگاه ها به تلویزیون خود از کابل اچ دی ام ای با کیفیت مناسب استفاده کنید.

در صورت خرابی و ایراد در پورت HDMI تلویزیون به مقاله زیر مراجعه کنید

عیب یابی و تعمیر خرابی پورت کابل HDMI تلویزیون سامسونگ ال جی و سونی

 

  • فلش و رم های ویروسی

اتصال حافظه های خارجی ویروسی به تلویزیون هم میتواند باعث خاموشی خود به خودی تلویزیون گردد. حتی شاید در تلویزیون های هوشمند، ویروس به تلویزیون منتقل، و برنامه های اصلی تلویزیون از کار بیفتد.

هرچند که بعضا این نظر را دارند که اصلا تلویزیون ها ویروسی نمیشود اما این مطلب درست نیت و تلویزیون نیز ممکن است ویروسی شود، ویروسی شدن تلویزیون به هیچ وجه یک امر غیر ممکن نیست

 

  • خرابی در آسی برد پاور

عامل دیگری که باعث خاموشی یک دفعه تلویزیون میگردد، خرابی در “IC” برد پاور تلویزیون است. اگر تکنسینین تشخیص دهد که خرابی بخاطر آی سی است، نه تنها این قطعه باید عوض گردد، بلکه برای جلوگیری از خرابی مجدد بهتر است خازن های اطراف آی سی هم عوض گردد.

 

  • خرابی “CPU”

میتواند یکی از دلایل خاموشی تلویزیون سی پی یو باشد که باید بررسی و در صوت نیاز تعویض گردد.

 

  • نوسان در جریان برق

نوسانات برق باعث خرابی برد پاور میگردد. در تلویزیون های جدید با ولتاژ پایین کار میکند، به نوسانات برق حساس است، به همین دلیل باید از محافظ استفاده کنید.

 

  • تنظیمات تایمر تلویزیون

شاید سهوا تنظیمات تلویزیون را دستکاری کرده، و تایمر خاموش شدن خود به خودی آن را فعال کرده باشید. تنظیمات مربوط به تایمر و خاموش شدن خودکار تلویزیون را نیز چک کنید.

 

تعمیر مشکل خاموش روشن شدن خود به خودی تلویزیون

 

همانطور که گفتیم این ایراد میتواند علت های مختلفی داشته باشد. که ابتدا باید آن شناسایی، سپس با توجه به نوع ایراد اقدام به تعمیر آن کنید؛ برای مثال شاید ایراد به دلیل خرابی در “CPU” باشد.

برای تعمیر آن نمیتوان سی پی یو را به تنهایی تعویض، باید کل مین برد تعویض گردد.  پس ابتدا بسیار مهم است که علت پیدا گردد سپس متناسب با آن اقدام به تعمیر کنید.

 

علت خاموش روشن شدن تلویزیون ال جی

 

ایراد خاموش شدن تلویزیون های ال جی، هم یک ایراد شایع است. یکی از مهم ترین دلایل خاموشی خود به خودی تلویزیون ال جی فرسودگی برد است. ولی در مدل های مختلف میتواند علل متفاوتی  داشته باشد. که برای اطلاع دقیق میتوانید از تکنسین ها ما به صورت رایگان مشاوره دریافت کنید.

 

علت خاموش و روشن شدن تلویزیون سونی

در اکثر تلویزیون ها همان دلایلی که در بالا بیان کردیم علت اصلی این مشکل است. در تلویزیون های سونی یک نکته در عیب یابی تلویزیون میتواند به شما بسیار کمک کند به چراغ پاور است، که چند بار چشمک میزند با دانستن تعداد چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون به جدول عیب یابی تلویزیون سونی مراجعه کنید و دلیل خرابی را بیابید.

 

علت خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ

در تلویزیون های سامسونگ هم میتوان اصلی ترین دلیل خاموشی ناگهانی تلویزیون را فرسودگی برد ها تلویزیون دانست. ولی به صورت دقیق تر باید مدل تلویزیون بررسی، و با توجه به مدل میتوان بهتر نظر داد.

 

جهت رفع مشکل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون و دریافت مشاوره با واحد پشتیبانی تی وی تعمیرگاه تماس بگیرید

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.