ویروسی شدن تلویزیون

عوامل ویروسی شدن تلویزیون و راه های حل این ایراد

0

تلویزیون های هوشمند به دلیل قابلت اتصال به اینترنت شاید، ویروسی شود. هرچند احتمال ویروسی شدن تلویزیون زیاد نباشد. اما  اتلویزیون نیز ویروسی میشود و باعث نگرانی کاربران میشود، و این سوال ها پیش می آید:

 

آیا تلویزیون هوشمند ویروسی میشود؟

اگر ویروسی شد، تلویزیون چگونه باید تلویزیون را ویروس کشی کنیم ؟

اصلا چه عواملی باعث ویروسی شدن تلویزیون میشود؟

 

ادامه این مطلب را دنبال نمایید تا جواب سوالات خود را بگیرید.

 

عواملی که باعث ویروسی شدن تلویزیون میشود

 

تلویزیون های هوشمند و تلویزیون های معمولی مهم ترین فرقی که دارند، این است که تلویزیون های هوشمند به اینترنت متصل می‌شود. تلویزیون های هوشمند دارای مرورگر، و میتوان آن را به یک لپ تاپ در ابعاد بزرگ تشبیه کرد.

از این رو کاربران تلویزیون های هوشمند میتوانند وب گردی کنند این کار هرچند میتواند بسیار لذت بخش باشد، اما ممکن است، باعث ویروسی شدن تلویزیون شما شود. به طور کلی شاید با وارد شدن به یک سایت غیر استاندارد و مشکوک تلویزیون شما ویروسی شود.

که این امر یکی از مهم ترین دلایل ویروسی شدن تلویزیون های هوشمند،  البته این تنها دلیل ویروسی شدن تلویزیون های هوشمند نیست و ممکن است تلویزیون شما به دلیل وصل کردن فلش ویروسی نیز تلویزیون هوشمند شما ویروسی شود. پس بهتر است، قبل از متصل کردن فلش به تلویزیون هوشمند آن را در کامپیوتر یا لپ تاپ اسکن، و ویروس کشی کنید.

 

 

آیا تلویزیون ما ویروسی شده است

برای اطمینان از ویروسی شدن تلویزیون باید آن را اسکن کنید.

 

برای اسکن تلویزیون مراحل زیر را دنبال کنید.

به بخش تنظیمات بروید:

 

  1. روی قسمت “General” بروید
  2. در این قسمت وارد گزینه “system manager” شوید.
  3. برای شروع اسکن تلویزیون به قسمت “Smart security” بروید و با انتخاب گزینه” scan” دستگاه را اسکن کنید تا در صورت وجود ویروس آن را شناسایی کند.

 

 

چگونه تلویزیون هوشمند را ویروس کشی کنیم؟

 

با انجام مراحل بالا شما میتوانید تشخیص دهید که آیا تلویزیون شما ویروسی شده است یا خیر.

بعد از شناخت ویروس برای برطرف کردن ویروس تلویزیون را به تنظیمات کارخانه( ریست تلویزیون) بازگردانید.

البته بازگرداندن تلویزیون به تنظیمات کارخانه  یک ایراد اساسی دارد تلویزیون بعد از ریست کردن تنظیماتی را که اعمال کردید، را به حالت پیشفرض برمیگرداند.

شاید این بازگرداندن به تنظیمات کارخانه باعث غیر فعال شدن، تمامی سرویس های تلویزیون شود.

با این تفاسیر بهتر است قبلاز اقدام سرخود، با نمایندگی تعمیرات تلویزیون تماس بگیرید و از آنها مشاوره بگیرید.

 

 

نکاتی برای ویروسی نشدن تلویزیون

 

خب راه های ویروسی شدن و شناخت ویروس همچنین ویروس کشی تلویزیون را بیان کردیم. اما بیایید به یک قدم عقب تر برویم اصلا چه مواردی را رعایت کنیم که تلویزیون ویروسی نشود.

برای جلوگیری از ویروسی شدن تلویزیون قبل از اینکه درایوری مثل فلش مموری و… را وصل کنید، آن را توسط کامپیوتر ویروس کشی، و اگر ویروس دارد آن را از بین ببرید و سپس به تلویزیون متصل کنید .

 

به طور کلی تکنسین های ما در تی وی تعمیرگاه توصیه میکنیم اگر به هردلیلی تلویزیون شما دچار مشکل شد از روش های بالا استفاده کنید اگر روش های بالا مشکل را رفع نکرد. از متخصین و تکنسین های این حوزه کمک بگیرید، و با کارهای خودسرانه باعث بروز مشکلات جدی تر نشوید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.