آموزش آپدیت کردن تلویزیون در برند های مختلف

چگونه میتوان تلویزیون را بروزرسانی کرد

0

تکنولوژی در تمام جنبه های زندگی ما در حال پیشرفت است این پیشرفت باعث بوجود آمدن نسل جدیدی از تلویزیون ها با سیستم عامل اندروید شد، این تلویزیون ها مزایای زیادی نسبت به تلویزیون های نسل قبل دارد اما هوشمند شدن تلویزیون ها باعث شد مثل هر گجت هوشمند دیگری نیازمند به روز رسانی (آپدیت کردن) برنامه های خود باشد.

این آپدیت کردن تلویزیون تاثیر مثبتی در کارکرد تلویزیون دارد بعد از خواندن این مقاله جواب سوال چگونه تلویزیون (ال جی، سونی، سامسونگ و…) خود آپدیت کنیم؟ را دریافت میکنید و میتوانید خودتان این کار را انجام دهید.

 

نکات مهم که قبل از آپدیت باید بدانید:

به روزرسانی تلویزیون کار خطرناکی نیست، ولی برای اینکه مشکلی بوجود نیاید یا آسیب به کمترین میزان برسد موارد زیر را رعایت کنید.

 • استفاده از فلش مموری سالم برای آپدیت دستی.
 • اینترنت مورد استفاده برای آپدیت کردن تلویزیون مناسب باشد.
 • اتصالات و پریز و برق تلویزیون را چک کنید، که در حین انجام کار تلویزیون خاموش نگردد.
 • چک کردن ترافیک اینترنت تا زمانی که تلویزیون در حال آپدیت است ترافیک تمام نشود.
 • به هیچ وجه تلویزیون را  زمان که در حال بروزرسانی است، خاموش نکنید یا از پریز نکشید.

 

انواع روش های آپدیت کردن تلویزیون

شما به طور کلی با دو روش میتوانید این کار را انجام دهید

 1. آپدیت کردن تلویزیون با اینترنت
 2. آپدیت کردن تلویزیون با استفاده از فلش ( USB ) یا دستی

 

آپدیت تلویزیون با اینترنت(مستقیم)

همانطور که از اسم آن مشخص است، در این روش ابتدا باید تلویزیون را به اینترنت وصل کنید؛ بعد از وصل کردن تلویزیون و اطمینان از مواردی که ذکر شد به تنظیمات مربوط به بروزرسانی تلویزیون بروید.

 • نکته مهم: تنظیمات مربوط به “update” شاید، در برند های مختل تلویزیون تفاوت های داشته باشد. که در ادامه تنظیمات مربوط به سه برند پر مصرف یعنی ال جی، سامسونگ و سونی را بررسی میکنیم.

زمانی که به قسمت بروزرسانی تنظیمات بروید 2 گزینه میتوانید انتخاب کنید، آپدیت با اینترنت یا با یو اس بی که با توجه به امکانات خود هرکدام را که انتخاب کنبد، تلویزیون شروع به آپدیت شدن میکند.

 

آپدیت کردن تلویزیون با ستفاده از یو اس بی( USB )

برای استفاده از این روش لازم است،  مدل و مشخصات تلویزیون خود را بدانید:

اگر مدل تلویزیون خود را نمیدانید  از روی کارتن آن مشاهده کنید،  اما اگر کارتن تلویزون موجود نبود؛ هم نگران نباشید، برچسبی پشت تلویزیون قرار دارد روی آن تمامی مشخصات تلویزیون ذکر شده است. با دانستن مدل تلویزیون میتوانید فایل مربوط به بروزرسانی تلویزیون خود را دانلود کنید و روی فلش بریزید سپس فلش را به تلویزیون متصل کنید؛ طبق مراحل بالا اقدام به آپدیت تلویزیون نمایید.

 • قبل از اتصال فلش به تلویزیون آن را ویروس کشی کنید، تا از ویروسی شدن تلویزیون جلوگیری کنید ویروس گرفتن تلویزیون در اکثر برند های (ال جی، سونی و سامسونگ اتفاق می افتد.
 • به غیر از فایل مربوط به آپدیت فایل دیگری دارید آن را پاک کنید، فقط فایل بروزرسانی کردن تلویزیون درون فلش باشد.
 • اگر در اتصال فلش به تلویزیون مشکل داشتید،  تلویزیون فلش را نمی خواند میتوانید به پست زیر مراجعه کنید تا مشکل برطرف شود .

علت باز نشدن فلش در تلویزیون های سامسونگ، سونی

 

آپدیت کردن تلویزیون ال جی

برای بروزرسانی تلویزیون های ال جی حدودا به 7 ال 8 دقیقه زمان نیاز است همانطور که در بالا ذکر کردیم، شما یه باید تلویزیون ال جی را بوسیله اتصال مستقیم به اینترنت آپدیت کنید یا از فلش و یو اس بی استفاده کنید.

نکته: اگر بوسیله روش های که بالا ذکر کردیم ( با استفاده از خواندن مدل از روی کارتن یا برچسب پشت تلویزیون ال جی ) میتوانید در برند ال جی از روش زیر استفاده کنید.

دکمه “HOME”  را روی تلویزیون پیدا کنید با زدن آن به قسمت “Setup”  سپس “Support” بروید در این قسمت میتوانید مدل ومشخصات تلویزیون خود را پیدا کنید البته این روش برای تلویزیون های هوشمند عملی است.

اگر تلویزیون شما هوشمند نیست، هم با روش زیر میتوانید مدل تلویزیون خود را پیدا کنید.

دکمه منو “menu”را بزنید ابتدا به بخش Customer support  بروید و سپس به قسمت service/ product info گزینه ای وجود دارد تحت عنوان type/model مقابل این عبارت مدل تلویزیون نوشته شده است.

 

بعد از اینکه مدل تلویزیون خود را پیدا کردید باید فایل مربوط به آپدیت را دانلود کنید که این هم کار سختی نیست و ال جی سایت برای پشتیبانی محصولات خود دارد. که با مراجعه به این سایت ال جی میتوانید نرم افزار و درایور تلویزیون ال جی خود را دانلود کنید سپس در فلش بریزید و تلویزیون را آپدیت کنید اگر مشکل در اجرای فلش در تلویزیون ال جی داشتید، به مقاله زیر مراجعه کنید.

علت باز نشدن فلش در تلویزیون ال جی (Lg)

چنانچه قصد آپدیت با اینترنت مستقیم را هم داشتید که اصلا به فلش و یو اس بی هم نیاز نیست

 

آموزش قدم به قدم آپدیت تلویزیون ال جی

 1. ابتدا بر روی دکمه home / smart بزنید.
 2. آیکون مربوط به تنظیمات(setting) که با شکل چرخ دنده است، را پیدا کنید و روی آن کلیک نمایید ( معمولا این آیکون در بالا سمت راست قرار دارد)
 3. در تنظیمات گزینه all setting را انتخاب نمایید.
 4. قسمت سمت چپ منو را مشاهده و روی گزینه general کلیک کنید.
 5. به پایین تنظیمات بروید تا گزینه about this tv را پیدا کنید.
 6. تیک گزینه allow automatic updates را بزنید.
 7. سپس با زدن گزینه chek for updates کار شما به پایان میرسد و تلویزیون ال جی شما آپدیت شده است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.